Strefa Partnera/ zaloguj
Hasło 
Szukaj produktów
Zaawansowane parametry
Odzież OBUWIE
Normy Ochronne Asortyment
Normy Ochronne Asortyment

Targi Techtextil 2019

Techtextil 2019 to odbywające się we Frankfurcie nad Menem międzynarodowe targi tekstyliów technicznych i włóknin. W tym samym czasie na miejscu odbywał się Texprocess, najważniejsze na świecie targi nowoczesnych maszyn, urządzeń i technologii dla producentów odzieży oraz gotowych wyrobów tekstylnych.

W tym roku ponad 1600 wystawców z ponad 50 krajów prezentowało cały łańcuch wartości w zakresie tekstyliów technicznych. Wśród wszystkich wystawców, pochodzących w sumie z 29 krajów, mogliśmy odwiedzić międzynarodowych liderów branży: Amann, Brother, Durkopp Adler, Human Solutions, Juki Central Europe, Morgan Tecnica, Pfaff, Tajima, Veit czy Vetron czy powracający Sunstar. Pierwszy raz w targach Texprocess wzięli udział: Browzwear Solutions, Lasembor, INL International Technology, Siruba Latin America czy Summa NV. Chiny, Japonia i Tajwan zorganizowały również własne pawilony narodowe.

Wystawcy prezentowali nowoczesne tekstylia techniczne i włókniny mające zastosowanie w budownictwie, geodezji, rolnictwie, produkcji odzieży ochronnej, roboczej i sportowej, przemyśle ciężkim, samochodowym, chemicznym, meblowym, medycznym, opakowaniach oraz ochronie środowiska. Integralną częścią targów Techtextil był Avantex – specjalistyczne forum tekstyliów odzieżowych najwyższej technologii i nowatorskich rozwiązań dla przemysłu konfekcyjnego.

W czasie ostatniej edycji targów, w ramach „Textile Effects Lab“ kolejny raz zaprezentowane zostały technologie uszlachetniania tkanin w ramach ich przetwórstwa, jak choćby laserowe wycinanie i niszczenie produktów odzieżowych. Odbyła się kolejna edycja European Printing Conference oraz Innovative Apparel Show, podczas którego trzy europejskie szkoły wyższe przedstawiały projekty ubrań wykonanych z funkcjonalnych produktów włókienniczych, a także proces ich produkcji i przetwarzania. Impreza ta stanowi swego rodzaju pomost łączący Texprocess z Techtextil.

Dzięki takim imprezom, mamy dużo możliwości dowiedzieć się o nowinkach technicznych oraz tkaninach, które mogą być przez nas na początku testowane oraz wykorzystywane do produkcji odzieży roboczej. Pozyskane informacje oraz wiedza pozwalają nam nie tylko uszyć i produkować wygodną i przyjazną pracownikom odzież, ale również w znaczącym stopniu wpłynąć na zachowanie bezpieczeństwa i ekologi na ziemi. Coraz ważniejsza staje się ekologia systemu produkcyjnego oraz utylizacja produktów środków ochrony indywidualnej. Dziękujemy za zaproszenia, miłe przywitanie oraz podzielenie się informacjami i wiedzą.

Techtextil 2019 ORK Wear